KÖZÖSSÉGI ÖRÖKSÉGÜNK – KONFERENCIA KAPOSVÁR 2015.01.08.

“KÖZÖSSÉGI ÖRÖKSÉGÜNK” Civilek a Nemzetért KONFERENCIA Kaposváron 2015. január 8. 14,00 – 18,00 óra Vármegyeháza, Díszterem (Fő u.10.)

Szervező: ÉLÉSTÁR Egyesület, Somogyi Civil Információs Centrum

Közösségi Örökségünk - Civilek a Nemzetért  Konferencia Kaposvár, 2015. január 8.

Letölthető meghívó ITT

„Szolgálhatja-e a nemzetegyesítést a civil közösségek hálózata, az emberi és állampolgári-, a közösségi jogok védelme, az esélyegyenlőség megteremtése a civil közösségek javára”.

Köszöntő:  JAKÓ GERGELY elnök  Somogy Megyei Önkormányzat

Váli Csilla elnök  ÉLÉSTÁR Egyesület

Levezető: Lőrincz Sándor újságíró

ELŐADÓK:

BALCZÓ ANDRÁS a Nemzet Sportolója, Olimpiai Bajnok – „Sport, politika, hit”

TÓTH ISTVÁNNÉ  a Kaposvári Egyetem oktatója – „Azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne”

DR. CSIZMADIA LÁSZLÓ   NEA, CÖF, CET elnöke – „Semmit rólunk, nélkülünk”

ZICHY LÁSZLÓ pszichológus, vidékfejlesztő – „a helyi közösség mint az önmegvalósítás útja”

HORVÁTH GYŐZŐ   Szent László Lovagrend Nagymestere – „civil-önkormányzati együttműködési modell”

ROZSOS GÁBOR költő, tanár – „ki mondaná el neki: a városban olyan faj él, mely még a szomszédját sem ismeri”

“Nem vagy egyedül – a közösségek szerepe”/ “Természetes közösség-e a nemzet?”„A nemzet fennmaradása állami vagy civil feladat?”/”Magyar nemzeti sorskérdések civil szemmel”/„ Hogyan kell elérni, hogy jó legyen magyarnak lenni?”/ „Nemzet és közösség”/ „Közösség, hit, magyarság”/”A vidéki Magyarország civil szervezeteinek esélyegyenlősége”