Civil Konferencia a Vármegyeházán Kaposváron (képgalériával)

“KÖZÖSSÉGI ÖRÖKSÉGÜNK” – Civilek a Nemzetért Konferencia Kaposváron, a Vármegyeházán 2015. január 8-án

“CIVILEK A NEMZETÉRT” Közösségi Örökségünk Konferencia 2015.01.08., Kaposvár – a Megyehét 2015 keretében.
Rendező: ÉLÉSTÁR Egyesület, Somogyi Civil Információ Centrum, Kaposvár

A civil/közösségi rendezvényen rész vett Oláh Lajosné alpolgármester, Kaposvár Megyei Jogú Város és Bíró Norbert alelnök, Somogy megyei Önkormányzat.
A köszöntő megnyitót Bíró Norbert alelnök és Váli Csilla, az ÉLÉSTÁR Egyesület elnöke, a konferencia szakmai bevezetőjét Dr. Sebők László, az ÉLÉSTÁR Egyesület, a Somogy Megyei Civil Információs Centrum szakmai vezetője tartotta.

Előadók, fellépők:
Tóth Istvánné egyetemi oktató,
Balczó András Olimpiai Bajnok, a Nemzet Sportolója,
Dr. Csizmadia László NEA, CET,CÖF,
Zichy László pszichológus, vidékfejlesztési szakértő
Horváth Győző Nagymester Szent László Király Lovagrend, polgármester, Iharos,
Lőrincz Sándor újságíró, levezető
Kovácsné Habján Mária versmondó,
3 Szelence Hagyományőrző Egyesület, Őrtilos, népdalok
Korona Énekkar, hazafias dalok
Kapos Baranta Egyesület, csikó csoport bemutató
Balázsi János és családja, zenés műsor
Lorántffy Zsuzsanna Református Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium tanulói Mészáros Mónika tanárnő vezetésével Aprószentek napi vesszőzés hagyományőrző műsor

A civil szervezetek, közösségek, önszerveződő közösségek szükségessége, feladata, hagyományőrző-, nemzeterősítő/nemzetegyesítő szerepe, a magyarság sorskérdései, a civilek és az önkormányzatok partnerségi együttműködése, sport, hit, magyarság.